Nakliyatta Paketleme İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle bir ev taşıma işinde püf nokta kullanılan malzemeye gereken ambalajlama malzemelerini kullanmaktır. Mesela koltuk takımınızın olduğu gibi sağlam ve temiz bir şekilde taşınmasını istiyorsunuz, öncelik olarak koltuk takımınızı film ile sarıyoruz bu işlem eşyanın pislenmemesi için, sonra ise patpat malzemeleri ile sarma işleminiz başlıyor. Özellikle koltuk takımlarında koltuk başlarını sökmemiz gerekiyor çünkü taşınma sırasında bağlantı yerleri zarar görebilir.

Sarılan eşyalarınız kopmaz sağlam bantlar ile kaplandıktan sonra araçlarımıza istif işlemi başlıyor.

İstif işlemi oldukça önemlidir, aracımıza eşyanızı dikey şekilde yumuşak bir şekilde sabitliyoruz.

Yapılan bu işlemlerde eşyamızın en korunaklı olduğu şekle getiriyoruz.

Kırılacak ve zarar görecek bir diğer eşya türü ise tabi ki de cam türü mutfak eşyalarımız.

Bu eşyalarımız öncelikle aralarına yumuşak nakliyat patpatları getirilerek kutulama işlemi yapıyoruz, kutulama işleminde aralardaki mesafeleri oldukça sıkı tutmaya çalışarak eşyanın hareket etmesini önlüyoruz.

Kutularımızın üzerine kırılacak cam veya ne tür bir eşya olduğunu yazıyor ve istiflenmesi için ustalarımıza yönlendiriyoruz. Tüm bunlar oldukça dikkat isteyen profesyonel bir hizmettir.

Bir diğer eşya türümüz olan yatak odası mobilya takımı özellikle montaj ustalarımızın mobilya sökümden sonra dolap parçalarını koruyucu nakliyat battaniyesi ile sarması ile gerçekleşiyor.

Büyük camlı kapaklarımız hem nakliyat battaniyesi ile hem de koruyucu patpat ile çift kat sarılarak olabilecek aksiliklere karşı korunur vaziyete getiriliyor.

Diğer sırada işin püf noktası olarak beyaz eşya paketleme işlemi vardır. Beyaz eşyalarımızı çift kat nakliyat battaniyesi ile sardıktan sonra herhangi bir pislenmeye, tozlanmaya karşı koruması için film ile sarıyoruz tüm beyaz eşya söküm ve takım işleri tarafımızca yapılmaktadır.

Eşyalarımızın tarafınıza zamanında sağlam ve temiz bir şekilde ulaşması bizim görevimizi yaptığımızın kanıtıdır.

Eviniz ne ister 3+1 ister 1+1 olsun bu işlemler olduğu gibi uygulanmaktadır, eşyalarınız bizler ile güven de olsun içiniz rahat etsin. Eşyalarımız köpüklü malzemeler ile desteklenip sarılmakta aralarına köpük konularak ambalajlama işlei gerçekleştirilmektedir. Eşya ambalajlama bizim işimizdir.

Bazen müşterilerimiz o sarılacak mı bu sarılacak mı diye sormaktadır, biz evinizde zarar görebilecek ve sizin için kıymetli olan her şeyi sarmaktayız. Sigortalatma işleminden gereken bilgi müşterilerimize verilmektedir. İşimizi değişmeyen usul ve bozulmaz çizgimizde yapmaktayız.

Bir diğer işlem olarak kırılacak eşyaları üst üste koymamaya özen gösteriyoruz. Eşyaların üzerine yazılı olan bilgiler doğrultusunda işlemler gerçekleşmektedir.

Paketleme işlemlerimiz temizliği haftalık yapılan malzemelerimiz tarafından yapılmaktadır.

Hangi eşyaları sarıyoruz;

 • Beyaz eşya
 • Koltuk takımları
 • Dolap malzemeleri
 • Halılar
 • Kutulama
 • Dijital ürünler
 • Avizeler
 • Camlar
 • Tahta parçalar
 • Aksesuarlar
 • Sandalyeler
 • Bazalar
 • Sökülemeyen sabit dolaplar

 

Tüm bunları detaylı bir analiz sonucu sizin için uygun fiyat ile anlaştıktan sonra yapıyoruz. Yaptığımız işlemler bir evin nasıl taşındığı ile alakalı işlemlerdi, ambalajlama işlemleri sonrası ambalajları söküyor eşyanızı yerleştiriyoruz.

Evinizi oturulabilir bir hale getirdikten sonra size teslim ediyor ve işimizi sonlandırıyoruz.

Bilecik evden eve nakliyat olarak gerçekleşen işlemler tarafımızca doğrulanmaktadır.

İyi günler dileriz…