Evden Eve Taşınma Tavsiyeleri

Taşınma işlemlerinde doğru süre 15 gün öncesinde eşyalarınızı düzenlemeye toplamaya başlamaktır.

Önceliğiniz evinizde size gereksiz yer tutan ve ihtiyaç fazlası olan eşyaalar üzerine yoğunlaşmaktır. Bu eşyalarınızı belirledikten sonra yeni evinize gereksiz ve faydasız eşyaların götürülmesine engel olabilirsiniz. Öncelikle bu yükleri sırtınızdan atın ve tercihinize göre paraya dönüştürebilirsiniz.

Siz hiç birşeye elinizi sürmüyorsunuz taşıma şirketi sizin için her işlemi yapıyor ama taşınacak eşyalarınız da kutulama yaptığınız malzemelerin üzerine notlarınızı alın.

mesela numaralar verin kutulara ve bunu bir yere not alın bu eşyalarınız kaybolma ihtimalini denetleme imkanınızı sağlar, keçeli kalemlerle kutulama yapılan malzemelerin üzerine notlarınızı alın.

Örnek veriyoruz, kamyona giren malzemeler nerede dememek için notunuzu almak her zaman daha güvenlidir.

Kolilerinizi daha sağlam bir hale getirmek için ip kullanmak oldukca hatalıdır. İple yapmak istediğiniz her ihtiyaçı koli bandı ile yapın çünkü koli bandı daha pratik ve daha kullanışlıdır. Her şeyi koli bandı ile yapın, koli bandı ipten ve hemcinslerinden daha uygun fiyatlıdır.

Taşındınız ve oradan dönmeniz söz konusuysa, geldiğiniz günden itibaren kullandığını kolileri atmayın ve koli toplamaya biriktirmeye devam edin. Kolileri yatak altına kalorifer ve duvar arasına istifleyebilirsiniz. Çünkü taşınma işlmi başladığında bu koli toplama işi çok zor gelebilir.

Bir poşet kalın lastik almanızı öneririz, masa ayakları veya benzeri eşyaları daha sağlam ve sıkı tutma özelliğini lastik ile sağlayabilirsiniz.

Kolileriniz genelde hep küçük oluyor, siz büyük koli bulmaya  çalışın. Piyasada pek büyük koli olmadığı için size büyük kolileri nereden bulabileceğinizi söyleyeceğiz, marketler kolöriferciler büyük markletler, migros, bim, beyaz eşya dükkanları. Büyük koliniz yoksa nakliyeci şirketten rica ediniz.

Eski kumaş parçalarını atmayın bunlar eşya satrmak için gerçekten mükemmel eşyalardır. Mesela kolilerde boş kalan yerleri bunlar ile doldurabilirsiniz. Gazete kağıdından daha faydalıdır.

Diyelim ki ayın onunda taşınacaksınız, bu durumda ortalık karışık oluyordur. Yemek konusunu buzdolabına depoluyorsunuz yemek hazırlamakla uğraşmanız zahmetli olucağı için evinizi toplama telaşı için yemek yapmak yerine hazır gıdalar ve önceden istiflenmiş yemekleri kullanmak daha mantıklıdır.

Masaüstü bilgisayarı taşırken Ekran kartı, ram, harddisk, bu tarz eşyaları çıkarmanızı öneriyoruz çünkü araç içinde sallantı anında bunlar zarar görebilir, içlerindeki hareket eden parçalar bozulabilir.

Baza altları çok iyi bir depolama alanıdır. Burayı abartmadan doldurabilirsiniz, içine nevresim takımları yastıklar konulabilir. Eşyaları kutulara ve diğer dolapların içine çok yüklemeyin nakliyeci arkadaşlar eşya taşırken büyük enerji harcıyorlar ve kaldıramadıkları eşyalar da olabiliyor.

Koli bandı kullnmaktan kaçınmayın bütün kolileri sıkıca bantlayın açılmalara karşı daha dirençli olsun.

Özellikle mutfak eşyalarınızı sıkıca bantlayın açılmasın, ezilmesin, kırılmasın.

Nakliyat şirktlerin de askı sşstemş varsa bu sistem sayesinde eşyalarınız kırışmadan taşıma imkanı size sunabilir.

Eğer iş hayatından muzdarip iseniz iyi bir nakliyat firması seçimi yaparak eşyalarınızı tamamen toplamaları için anlaşabilirsiniz, tabi ki bu sizin için biraz daha masraflı olacaktır ama nakliyeci arkadaşlar bütün işlemleri yapabilmektedir.

Özellikle mutfak eşyalarınızı tek tek gazeteler ile sararak kutulama yaparlar.

Kullanmadığınız eşyalarınızı ikinci elci spotculara satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Eşyanızın nereden nereye taşınacağı, yenş evin kaçıncı katta olduğu, asansör kurulumu, sigorta, ve eşyanın günü konusunda detaylı bilgileri nakliyeci arkadaşlara verirseniz sizin için en uygun fiyatı verebilirler. Deneyimli personeller havalı ambalajlar ile eşyalarınızı sağlam bir şekilde sarılıyordur.

Eşylar kapalı kasa bir komyonet ile taşındığını denetleyin. Kurulacak asansör öncesi mahallenizde ki polis birimlerine yolu kapatacağınızı bildirin. Güvenilir bir nakliyat firması ile çalışın ücreti iş sonunda alan firmaları tercih edin çünkü daha güvenli bir taşımacılık yaşarsınız. Kesenin ağzını biraz açmanız gerekmektedir.

Süreyi iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Odalarınızı gün gün ayırarak toplayın.

Kolileme işlerinizi de gün gün ayırabilirsiniz. Yeni taşınacağınız evin odalarını ölçün ve eşyalarınızın o eve sığıp sığmayacağını denetleyin. Bu çok önemlidir çünkü yatak odası dolabınız diğer eve uyum sağlamayabilir.

Eşya kolilerken yumurta kolisi kullanmakta faydalı önemlidir. Kişisel eşyalarınızı kendiniz toplayın

Buzdolabı taşınırken içindeki tüpün gaz dolaşımını kesmek için 7 saat öncesinden fişini çekmeniz gerekmektedir. Nakliyat firmaları bunu atlarsa sizin çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Taşındıktan sonra buzdolabınızın fişini 2 saaat sonra takın.

Dolap kurulumunda nakliyeci arkadaşlara neyin nereye denk gelmesi konusunda detaylı bilgiler verin.

Bu dediklerimiz yapıldığı taktirde kaliteli bir taşımacılık yaşıyabilirsiniz, iyi günler dileriz… Bilecik evden eve nakliyat.